Ви увійшли як Гость
Група "Гості"Вітаю Вас Гость
П`ятниця
17.01.2025
07:56

Євроклуб "Euroworld" КЗШ №114   

Наш час
Погода в Європі

Меню сайту
Категорії розділу
Святкуємо та відзначаємо події разом! [290]
Новини ЕС [51]
Новини України [73]
Новини нашого Євроклуба [164]
Наші газети [25]
Форма входу
Пошук
Карта світу
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші досягнення
Фоторепортаж
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Грудень » 23 » Міжнародний діалог задля озеленення економіки України збирає однодумців
05:15
Міжнародний діалог задля озеленення економіки України збирає однодумців

16 грудня 2010 року Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» спільно з Екологічною програмою ООН (UNEP) та у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР УЧК) за підтримки Швейцарської амбасади в Україні, Європейської програми МФ «Відродження» та Фонду Гайнріха Бьолля провела міжнародну конференцію «Зелена економіка – європейський вибір України».

У конференції, яка зібрала близько 90 учасників, взяли участь представники українських та міжнародних державних установ та відомств, бізнесу, громадських організацій та наукових інституцій – зацікавлені сторони, для яких робота за тематикою «озеленення» економіки є профільною, вони можуть вплинути на процес озеленення української економіки чи є прямими бенефіціантами цього процесу. Високий інтерес до заявленої теми дає організаторам надію на продовження започаткованого діалогу та його вихід за межі вузького кола фахівців на рівень усього суспільства і політикуму.

Головною метою заходу було ознайомлення посадовців та громадськості України з сутністю концепції зеленої економіки і проведення міжсекторального обговорення перспектив «зеленого росту» економіки України. Дискусія була побудована на Концепції зеленої економіки ЮНЕП, на прикладі Стратегії 2020 Європейського Союзу та Доповіді Зеленого європейського фонду «Нова зелена угода для Європи», та спрямована на екологічний компонент Європейської політики сусідства та Ініціативи Східноєвропейського партнерства.

Конференцію відкрив Крістоф Був’є, Регіональний директор Європейського офісу UNEP. Із привітаннями на конференції виступили Іван Макаренко, Заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України, Олександр Матвійчук, Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, Євген Бистрицький, Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», та Кирило Савін, Голова Представництва Фонду Гайнріха Бьолля в Україні.

У ході пленарного засідання Махір Алієв (UNEP РЄО) висвітлив глобальну концепцію зеленої економіки, а Кирило Савін презентував звіт «Нова «зелена угода» для Європи. У напрямку модернізації всупереч кризі», виданий Зеленим європейським фондом в 2009 році, переклад якого українською наразі завершує ВЕГО «МАМА-86». Зоряна Міщук (Інститут сталого розвитку) презентувала спеціальні коментарі до звіту, що стосуються українських реалій. Голова Управління екологічної політики та стратегічного планування Мінприроди Володимир Білоконь розповів про перспективи озеленення економіки України, які відкриваються з ухваленням Стратегії національної екологічної політики України.

У ході першої сесії «Озеленення української економіки – вимога часу» були висвітлені питання розвитку зеленої економіки в Україні (Тетяна Галушкіна, д.е.н., Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАНУ), можливостей структурної перебудови економіки України (Ільдар Газізулін, МЦПД), озеленення видобутку вугілля в Україні (Андрій Демиденко, Шаміндер Пюрі, Діана Сухініна, проект EС «Програма Підтримки Українського Вугільного Сектору»). Гуннар Бої Олесен (INFORSE-Europe) описав переваги низьковуглецевого суспільства та потенціал переходу на зелені технології в енергетиці України, Тарас Бебешко (Міжнародний комітет екологічної безпеки) презентував ідею застосування індексу екологічного балансу як ключового інструменту глобального озеленення економіки.

Друга сесія «Зелена економіка: головні перешкоди та стимули» пройшла у обговоренні можливостей співпраці України з ЄС для залучення фінансової допомоги та зелених інвестицій (Вікторія Гуменюк), основних тенденцій в українському законодавстві щодо енергоефективності (Поліна Загнітко, Михайло Щітка, Європейська Бізнес Асоціація, Комітет палива і енергетики, Vasil Kisil & Partners), розвитку агробізнесу та сільських територій в Україні на шляху до зеленої економіки (Тамара Малькова, МБО «Зелене досьє») та перспективи «зеленого росту» в Україні в цілому (Тетяна Тимочко, Всеукраїнська екологічна ліга).

Третя сесія розглядала озеленення економіки з точки зору основних зацікавлених сторін. Зокрема Лейда Рейнхолд з ANPED пояснила, чому соціальна складова важить так багато в зеленій економіці, а представники бізнесу Родіон Колишко (радник Всеукраїнської конфедерації роботодавців) та Тетяна Рабчак (Європейська Бізнес-Асоціація, Комітет палива і енергетики, CMS Cameron McKenna) розповіли про можливості бізнес-організацій України у забезпеченні «екологізації» розвитку вітчизняного бізнесу та про значення «озеленення» для промислової компанії відповідно. Олена Турос (Центр медико-екологічних проблем та оцінок ризику) виступила з доповіддю «Оцінка ризику для здоров я населення як складова порядку денного «озеленення економіки», у якій висвітлила зв’язок довкілля та здоров’я та його значення для економіки в цілому. Закривав сесію Кріс Чорч з ANPED із доповіддю «Розвиток зеленої економіки на рівні міст та районів: можливості та уроки».

У рамках четвертої сесії озеленення економіки було розглянуте в контексті політики сталого споживання і виробництва. Яніс Брізга (Грін Ліберті, ANPED) висвітлив аспекти вимірювання зеленої економіки, які у традиційній системі залишаються «за межами» ВВП. Геннадій Марушевський (Національний екологічний центр України) зупинився на етичних аспектах екологізації економіки.

Президент ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова презентувала спеціально перекладені з англійської посібники проекту Action Town «Оцінка впливів сталого споживання та виробництва», «Вимірювання діяльності щодо сталого споживання і виробництва», «Інструменти політики сталого споживання та виробництва» (російською мовою). «Ці унікальні матеріали вперше у доступній формі відкривають для російськомовних читачів можливості ознайомитися з широким набором інструментів запровадження, відстеження та вимірювання діяльності щодо сталого споживання та виробництва, які вже застосовуються в ЄС, але майже невідомі за його межами, – сказала Ганна Голубовська-Онісімова. – Для подальшого поширення знань та застосування інструментів щодо озеленення політики розвитку в Україні необхідно створити спільну понятійну систему та узгодити термінологію, тому нагальним завданням є підготовка англо-українського словника термінів сучасної екологічної політики».

Перекладені матеріали в електронному вигляді та презентації доповідачів можна переглянути тут.

Для контактів: ВЕГО «МАМА-86», Оксана Майборода, 044 456 13 38.

Категорія: Новини України | Переглядів: 570 | Додав: IrinaYurievna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar