Одна з ключових подій в суспільному і інтелектуальному житті Швеції — Нобелівський день (Nobeldagen) — щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходіт 10 грудня в стокгольмському Штудхусет (міській ратуші). Ці премії користуються міжнародним визнанням, як найпочесніша цивільна відмінність. Нобелівські премії по фізиці, хімії, фізіології або медицині, літературі і економіці вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, проходящей в річницю смерті Альфреда Нобеля (10 грудня 1896 року). Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
...
Читати далі »
|
4 грудня 1950 року на Пленарних зборах Генеральна Асамблея ООН офіційно встановила відзначати 10 грудня День прав людини (Human Rights Day). Всім державам і зацікавленим організаціям було запропоновано прийняти цей день і проводити відповідні заходи. Дата 10 грудня була вибрана на честь прийняття і проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальній декларації прав людини (Universal Declaration of Human Rights, UDHR). Вказана Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Уривок з виступу Генерального секретаря ООН: «Освіта в області прав людини — це значно
...
Читати далі »
|
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот зазначає, що Німеччина хоче оголосити 2011 роком культурної співпраці з Україною, в першу чергу, Західною.
Про це він повідомив 6 грудня під час брифінгу у Львові після зустрічі з головою Львівської ОДА Василем Горбалем.
Розповідаючи про зустріч, він зазначив, що йшлося про економічну, культурну і політичну співпрацю.
"На території Львівської області знаходиться німецьке підприємство, яке дає роботу понад 6 тисячам львів’ян та мешканцям області. Це "Леоні". Той факт, що фірма працює на ринку вже 15 років, вселяє впевненість, і я часто кажу, що у Львові та Львівській області є дуже позивний клімат для інвесторів", – зазначив Ганс-Юрген Гаймзьот.
Водночас він наго
...
Читати далі »
|
Формування іміджу України може коштувати державі до 50 мільйонів доларів на рік. Таку суму назвали під час круглого столу «Перспективи бренду «Україна». Експерти погоджуються, що нині на погіршення іміджу України у світі впливає низький стан дотримання прав людини всередині країни. Також, вважають аналітики, якби Україна таки відмовилася від присутності на церемонії вручення Нобелівської премії миру, ставлення до неї у демократичному світі суттєво погіршилося б.
У деяких країнах, наприклад у Латвії, формуванням іміджу займається спеціальна інституція. В деяких – у Німеччині та Японії – до справи формування позитивного образу держава залучає власників велико
...
Читати далі »
|
8 грудня 2010 року в приміщенні Великого Конференц-Залу Національної Академії Наук України відбулася міжнародна конференція «Україна - Європейський Союз: перспективи зовнішньополітичних, безпекових та оборонних відносин у координатах Лісабонського Договору». У заході взяли участь представники міністерств та відомств, посольств країн-членів ЄС та НАТО, Представництва Європейського союзу в Україні, аналітики, українські та іноземні експерти. Організатором конференції виступив Центр європейських та трансатлантичних студій за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
Олексій Коломієць, президент Центру європейських та трансатлантичних студій, у своєму вступному слові наголосив на тому, що конференцію організовано в рамках проекту «Лісабонський Договір: аналіз в
...
Читати далі »
|
5 вільних годин на тиждень для співробітників з дітьми, кімнати матері та дитини та можливість перебування з дитиною на робочому місці, дистанційна робота та гнучкий робочій графік, безвідсотковий кредит для лікування дитини та сприяння влаштуванню у дитячі заклади - все це існуючі практики українських підприємств, які були сьогодні нагороджені у рамках конкурсу «Рівні можливості: найкращий роботодавець 2010».
Понад 90 українських підприємств та організацій різних напрямів діяльності продемонстрували існуючі практики у забезпеченні рівності співробітників у рамках конкурсу, який організовано проектом ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» та Міністерством України у справах сім’ї, молоді і спорту.
За підсумками конкурсу в кожній із п’яти катего
...
Читати далі »
| |