Лідери країн Євросоюзу на зустрічі у Брюсселі у четвер та п’ятницю, як очікується, затвердять заходи для порятунку спільної валюти. Втім, досі дискутується, які. Зокрема, йдеться про деякі зміни Лісабонської угоди.
З 2013 року країни, яким загрожуватиме банкрутство, на рівні ЄС вирішено підтримувати рятувальними кредитами. Але якщо не модифікувати відповідний параграф Лісабонської угоди, то це дасть підстави для судових скарг на порушення засадничих принципів Євросоюзу. <
...
Читати далі »
|
Німеччина — наш давній економічний та політичний партнер. До того ж, як усім відомо, найбільша економіка Європи. Як зауважив посол Ганс-Юрген Гаймзьот в одному з інтерв’ю, в Німеччини плечі ширші, ніж у інших. Німецький погляд, тим більше з Києва, дозволяє на багато питань поглянути не лише доброзичливим, а й критичним поглядом. І це дуже важливо при проведенні політики зближення з Європою, яку Україна назвала пріоритетною.
— Як відомо, Німеччина виступила з ініціативою посилення контролю за фінансовою політикою країн ЄС і введення жорсткіших санкцій за порушення Європейського пакту стабільності задля виходу ЄС з кризи, особливо країн єврозони. Чи можна тоді чекати, що Берлін підтримає велику федералізацію ЄС?
— Для нас перш за все важлива стабільність євро. І, звісно ж, й
...
Читати далі »
|
Європейський Союз надав Чорногорії офіційний статус кандидата в члени ЄС. Таке рішення ухвалили сьогодні на саміті Євросоюзу в Брюсселі. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що цей крок є «сильним сигналом щодо наших зобов’язань для майбутнього» Балканських країн.
Статус кандидата є ключовим кроком до членства в ЄС.
Водночас Чорногорії потрібно буде ще чотири чи п’ять років для того, щоб завершити переговори щодо вступу.
У 2006 році внаслідок референдуму Чорногорія вийшла з федерації з Сербією і стала самостійною державою.
Із восьми країн західних Балкан лише Словенія є членом ЄС. Хорватія майже завершила переговори щодо в
...
Читати далі »
|
Президент України Віктор Янукович наголошує, що Європейський Союз є оптимальною моделлю суспільного розвитку, й у перспективі Україна буде у складі євроспільноти. Про це глава держави заявив у своєму виступі на нараді з керівниками закордонних дипломатичних представництв України, що відбулася сьогодні в Києві.
«Ми бачимо Європейський Союз, як оптимальну модель суспільного розвитку, економіки, публічних інститутів та у перспективі – як наш спільний дім», – сказав В. Янукович.
Водночас, за його словами, у своїх очікуваннях на європейському напрямку «ми спустилися із захмарних висот на ґрунт реальності».
«Ми налаштовані без зайвого галасу досяг
...
Читати далі »
|
Наступного року Угорщина головуватиме в Європейському Союзі. Які завдання ставить перед собою Будапешт у зв’язку з цим? Чому в Угорщині велику увагу приділяють енергобезпеці й вважають дуже важливим проект NABUCCO? І якими вбачаються в цій сусідній країні перспективи Східного партнерства й стосунків із Києвом»?
Про це «Дню» — в ексклюзивному інтерв’ю Надзвичайного і Повноважного Посла Угорської Республіки в Україні Міхаля БАЄРА, який працював послом із особливих доручень і відповідав в угорському МЗС за газопровід NABUCCO і енергобезпеку Угорщини.
— Пане Посол, ваш міністр закордонних справ, в недавньому інтерв’ю, присвяченому майбутньому головуванн
...
Читати далі »
| |