«Біла ніч» (La Notte Bianca) - це знаменитий фестиваль, який щорічно проходить в Римі у другі вихідні вересня. Це свого роду «ніч музеїв» в італійській столиці, під час якої багато визначних пам'яток міста відкриті для вільного відвідувань від заходу й до самого світанку. Традиційно свято починається о 20:00 в суботу і завершується о 8:00 в неділю.
Цей фестиваль називають «Білими ночами», хоча насправді справжніх білих ночей в Італії не буває. Але називається він так тому, що цілу ніч туристи і римляни гуляють
...
Читати далі »
|
Фестиваль піци «Pizzafest» в Неаполі - це головний фестиваль піци в світі і одна з найяскравіших подій Італії. Він проходить щороку в середині вересня, стаючи місцем паломництва всіх любителів цього відомого італійського блюда. Традиційно на цю подію з'їжджаються гості з багатьох країн світу. На одинадцять днів весь Неаполь наповнюється неповторними ароматами базиліка, моцарели і свіжої випічки.
У всьому світі піца - візитна картка та їстівний символ Італії, у самій же Італії, піца - це символ Неаполя, який офіційно вважається її батьківщиною і, принаймні, на думку самих неаполітанців, тільки там вона справжня. Демонструючи свою любов і дбайливе ставлення д
...
Читати далі »
|
Вітаутас Великий (Great Prince of the Grand Duchy of Lithuania, 1350-1430), з 1392 року великий князь Литви, син Кейстута.
Після унії Литви з Польщею 1385 Вітаутас, спираючись на литовських і російських бояр, що жили в російських областях Литви, боровся за незалежність Литви від Польщі.
4 серпня 1392 в Острові (на кордоні Литви і Польщі) Вітаутас і польський король Ягайло уклали договір, за яким Вітаутас передавалося Тракайський князівство, і він ставав фактичним правителем Великого князівства Литовського. За короткий час Вітаутас укріпив централізовану владу і ліквідував наслідки внутрішніх чвар.
Перешкоджав об'єднавчої політиці московських
...
Читати далі »
|
День об'єднання Болгарії (по-болгарськи - День з'єднання Болгарії) відзначає акт приєднання Східної Румелії до Князівства Болгарія в 1885 році.
За Берлінському договору 1878 року Болгарія, по суті, була розділена на три частини: Князівство Болгарія (зі столицею Софія), автономна область Східна Румелія (з центром Пловдив) і область Македонія, яка залишалася частиною Османської імперії. Національна доктрина молодого болгарської держави дала в 1885 році свої плоди: під натиском народних мас у Східній Румелії почалося повстання.
Князь Олександр I Болгарська (Баттенберг)
6 вересня повстанські загони під проводом Чардафона (Chardafon) увійшли в П
...
Читати далі »
| |