Ви увійшли як Гость
Група "Гості"Вітаю Вас Гость
Середа
27.11.2024
08:46

Євроклуб "Euroworld" КЗШ №114   

Наш час
Погода в Європі

Меню сайту
Категорії розділу
Абетка європейської інтеграції [12]
Країни ЄС [28]
Форма входу
Пошук
Карта світу
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші досягнення
Фоторепортаж
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Європейський Союз » Абетка європейської інтеграції

Цілі Європейського Союзу

Євросоюз – це унікальна організація влади, яка не має аналогів в світі. Держави-члени, які входять до її складу, послідовно наділяють її все новими суверенними правами, які властиві державі, обмежуючи тим самим свій власний суверенітет. Закономірно постає питання, а заради досягнення яких цілей європейські держави вдаються до таких кроків?

Цілі європейської інтеграції історично змінювалися. Однак реалізація мети кожного попереднього установчого договору ставала прологом для постановки і виконання ще більш амбіційних завдань. Така ситуація надала прем’єрміністру Бельгії Гі Верхофстадт підстав так охарактеризувати розвиток євроінтеграції:
«Європейський Союз як велосипед – якщо він не рухається вперед – то падає». Перші цілі інтеграції були викладені у Договорі про утворення Європейського товариства вугілля та сталі. Метою даного об’єднання було: сприяння економічному розвитку, зростанню зайнятості та підвищенню рівня життя в державахчленах шляхом запровадження спільного ринку. 

Набутий досвід і досягнуті за більш ніж 50 років результати дозволяють Європейському Союзу ставити перед собою і державами, що його утворюють, значно ширші цілі. Так, Конституція для Європи в якості цілей ЄС визначає:
1) сприяння миру, своїм цінностям і добробуту своїх народів;
2) надання своїм громадянам простору свободи, безпеки і правосуддя без внутрішніх кордонів, внутрішній ринок з вільною тачесною конкуренцією;
3) забезпечення стабільного розвитку Європи на основі збалансованого економічного зростання і стабільності цін, наявність конкурентної соціальної ринкової економіки, яка прагне до забезпечення повної зайнятості та соціального прогресу, а також високий рівень охорони і підвищення якості навколишнього середовища;
4) сприяння науковотехнічному прогресу;
5) боротьбу із соціальною ізоляцією та з дискримінацією, сприяння соціальній справедливості і соціальному захисту, рівності чоловіків і жінок, солідарності поколінь і охороні прав дитини;
6) сприяння економічній, соціальній та територіальній згуртованості та солідарності державчленів;
7) повага до багатства свого культурного і мовного різноманіття, піклування про збереження і розвиток європейської культурної спадщини.
У відносинах з рештою світу Союз стверджує і просуває власні цінності та інтереси. Він сприяє миру, безпеці, сталому розвитку планети, солідарності та взаємній повазі народів, вільній та справедливій торгівлі, викорененню бідності та захисту прав людини, зокрема дитини, а також неухильному дотриманню і розвитку міжнародного права, включаючи дотримання принципів Статуту ООН.

Важливо відмітити, що при досягненні проголошених цілей Союз використовує виключно за допомогою належних засобів і в межах компетенції, яка йому надана.

Категорія: Абетка європейської інтеграції | Додав: IrinaYurievna (10.01.2015)
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar