Щорічно, починаючи з 2001 року, 26 вересня відзначається Європейський день мов (European Day of Languages) з метою підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою. Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності? Звичайно, талант важливий, як і в будь-який іншій сфері. З іншого боку, ще в 18-19 століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями -
...
Читати далі »
|
Октоберфест (Oktoberfest) - найбільший у світі фестиваль пива. Він проходить у столиці Баварії - Мюнхені, починається у другій половині вересня і триває 16 днів. Все почалося з одруження Баварського спадкоємця престолу, кронпринца Людвіга I і принцеси Терези Саксонської. 12 жовтня 1810, в день, коли відбулася їх весілля, на святкові гуляння були запрошені всі жителі міста. Їх зібрали на великому лузі, в той час знаходився за межами міста. Тепер, на честь принцеси, його називають Луг Терези (Theresienwiese). Для мюнхенців того дня були влаштовані гуляння з безкоштовним пивом і кінними перегонами. Все пройшло настільки жваво і весело, що Людвіг віддав розпорядження святкувати Октоберфе
...
Читати далі »
|
У 1207 році Орден мечоносців захопив території лівів, у 1214 році - землі латгалов. Метою ордена було отримати військовий, політичний контроль над Балтією і звернути балтійський народ в християнство. А 22 вересня 1236 ченці Ордену і хрестоносці вчинили розбійницький набіг на Литву. Коли вони з багатою здобиччю поверталися додому, в місті Саулі балтійський народ об'єднався і відбив атаку непрошених гостей. Орден мечоносців був розбитий. У битві при Саулі упав магістр ордена, було винищено велике число лицарів та орденської братії, а також багато хрестоносців і ратників. Після цієї поразки Орден уже не зміг згуртувати навколо себе нові сили. За 34 роки своєї діяльності Орден завдав великої шкоди: грабував, убивав, спалював. Що залишилися в живих мечоносці приєдналися до Німецького ордену (в російській історії Ні
...
Читати далі »
|
В цей день відзначається річниця проголошення суверенного Болгарського царства. До цього часу Болгарське князівство формально було васалом Османської імперії та у всіх зовнішньополітичних актах просило схвалення турецького султана. 22 вересня 1908 болгарський князь Фердинанд зачитав у місті Велико-Тирново Маніфест про Незалежність Болгарії. З цього моменту країна поміняла форму князівства на царство. Незабаром Османська Туреччина і всі інші Великі сили Європи офіційно визнали Царство Болгарію. У країні став відзначатися бурхливий підйом, що тривав, однак, недовгий час - через 5 років почалися Балканські війни, а за ними і Перша світова війна. Ці війни принесли Болгарії національні катастрофи.
...
Читати далі »
|
Міжнародний кінофестиваль в Сан-Себастьяні (Festival Internacional de Cine de Donostia-San Sebastián) є одним з найавторитетніших кінематографічних форумів світу і одним з найбільших культурних подій Іспанії. Він вважається найпрестижнішим в іспаномовному світі конкурсом і четвертим по значимості в Європі після Канн, Берліна та Венеції. Вже протягом більш ніж півстоліття, починаючи з 1953 року, МКФ в іспанському місті Сан-Себастьяні проводиться щорічно протягом 9 днів у другій половині вересня, завершуючи сезон великих міжнародних кінофестивалів. Ще тому Сан-Себастьянський кінофестиваль по праву вважається одним з найстаріших і значущих в Європі. Виник фестиваль ще за часів франко, і днем його народження вважається 21 вересня 1953 року. У перший рік свого існування він називався міжнародної Кінонеделя, а вже в 1957 році бу
...
Читати далі »
|

Гаага досі є серцем політичної влади в Нідерландах. За багато років місто також став відігравати важливу роль як міжнародний політичний центр. Щорічно в третій вівторок вересня тут проходить офіційне відкриття нового Парламентського року (Prinsjesdag / The Opening оf the New Parliamentary Year).
Гаага є не тільки офіційним місцем розміщення парламенту, місто відоме як вдома королівської сім'ї Голландії. Якщо над палацом Huis Ten Bosch піднято прапор, то це означає, що королева Беатрікс (Queen Beatrix) перебуває у своїй резиденції.
Отже, в третій вівторок вересня королівська сім'я в знаменитій Золотий кареті, супроводжувана почесним ескортом, під'їжджає до будівлі парламенту -
...
Читати далі »
|

Збір виноробного винограду з давніх часів вважається святом. Так, у римлян збір починався з торжества на честь майбутнього врожаю. Виноград тиснули молоді раби під звуки пісень, які так і називалися «пісні преса» або «пісні вина».
В античності під час збирання врожаю винограду ніхто не смів покарати раба, який міг вилаяти господаря і випити будь-яку кількість вина (або в зворотному порядку).
Румунія виробляє вино вже близько 3 тисяч років. Виноградники в країні займають близько 300 тисяч гектарів. Щорічно тут проводиться близько 7 мільйонів літрів вина. Тому збір винограду для Румунії перетворився на національне свято, який країна відзначає 13 вересня.
У період збору в
...
Читати далі »
|

Вітаутас Великий (Great Prince of the Grand Duchy of Lithuania, 1350-1430), з 1392 року великий князь Литви, син Кейстута.
Після унії Литви з Польщею 1385 Вітаутас, спираючись на литовських і російських бояр, що жили в російських областях Литви, боровся за незалежність Литви від Польщі.
4 серпня 1392 в Острові (на кордоні Литви і Польщі) Вітаутас і польський король Ягайло уклали договір, за яким Вітаутас передавалося Тракайський князівство, і він ставав фактичним правителем Великого князівства Литовського. За короткий час Вітаутас укріпив централізовану владу і ліквідував наслідки внутрішніх чвар.
Перешкоджав об'єднавчої політиці московських князів; уклав договори з вор
...
Читати далі »
|

«Біла ніч» (La Notte Bianca) - це знаменитий фестиваль, який щорічно проходить в Римі в другі вихідні вересня. Це свого роду «ніч музеїв» в італійській столиці, під час якої багато визначних пам'яток міста відкриті для вільного відвідувань від заходу і до самого світанку. Традиційно свято починається о 20:00 в суботу і завершується о 8:00 в неділю.
Цей фестиваль іменують «Білими ночами», хоча насправді справжніх білих ночей в Італії не буває. Але називається він так тому, що цілу ніч туристи і римляни гуляють по італійській столиці, як вдень - розважаються і відпочивають, відвідуючи музеї, картинні галереї, стародавні пам'ятники, театри, кіно, ресторани, парки, церкви, палаци і спорти
...
Читати далі »
|

Як відомо, Неаполь вважають музичною столицею Італії, і Пьедігротта (Festa di Piedigrotta) - свято-конкурс на кращу ліричну пісню - вважається найдавнішим подією Неаполя. Це найбільш мальовничий, веселий і жвавий з усіх неаполітанських фестивалів.
Досить цікаво походження і розвиток даного свята. Неподалік від Неаполя, в печері Пьедігротта в стародавні часи існував храм язичницького походження, і релігійні культи виконувалися танцюючими жрицями.
Пізніше на це свято нашарувалися ще один, уже християнського характеру, в честь Мадонни. На місці печери було збудовано церкву Санта Марія ді Прьедігротта (Santa Maria di Piedigrotta). День цій Мадонни стали відзначати не тільки процес
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 28 29 » |