Бельгійська революції спалахнула в ніч на 25 серпня 1830 року, після першої постановки сентиментальною і патріотичної опери Даніеля Франсуа Еспрі «Німа з Портічі» (Daniel François Esprit, La Muette де Portici). Опера, що зображає повстання неаполітанських рибалок проти іспанського панування в 1647 році і насичена неаполітанськими мелодіями, знайшла гарячий відгук у серцях глядачів. Після прем'єри натовп вирвалася на вулиці, вигукуючи патріотичні гасла ... і захопила урядову будівлю. Незабаром повстання поширилося по всій країні. В результаті заворушень Голландія втратила контроль над бунтівною територією. Російський імператор Микола I як «жандарма Європи» навіть готував вторг
...
Читати далі »
|
Для більшості людей планети Земля світ - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять в школу. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Проте, для дуже багатьох людей в сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в оковах, в атмосфері нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день. У 1982 році у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру (International Day of Peace) як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір свято, яке щорічно відзначається 21 вересня, залучив мільйони людей, охопивши багато країн і
...
Читати далі »
|

Міжнародний кінофестиваль в Сан-Себастьяні (Festival Internacional de Cine de Donostia-San Sebastián) є одним з найавторитетніших кінематографічних форумів світу і одним з найбільших культурних подій Іспанії. Він вважається найпрестижнішим в іспаномовному світі конкурсом і четвертим за значимістю в Європі після Канн, Берліна та Венеції.
Вже протягом більш ніж півстоліття, починаючи з 1953 року, МКФ в іспанському місті Сан-Себастьяні проводиться щорічно протягом 9 днів у другій половині вересня, завершуючи сезон великих міжнародних кінофестивалів. Ще тому Сан-Себастьянскій кінофестиваль по праву вважається одним з найстаріших і значущих в Європі.
Вин
...
Читати далі »
|

Раз на два роки в італійському місті Бра (регіон П'ємонт), який здавна славиться своїми сирними традиціями, проходить Міжнародний фестиваль сиру. Він триває три дні і надзвичайно популярний у цінителів цього продукту по всьому світу. Це справжнє свято і дуже важлива подія як для знавців і любителів сирів, так і для ремісників, зайнятих у молочно-сирному виробництві.
Треба сказати, що італійці не уявляють своє життя без сиру. Вони додають це улюблене багатьма ласощі майже в усі страви. Відповідно, в честь цього короля молочних продуктів проводяться свята.
Сирний фестиваль з'явився як продовження акцій, влаштованих міжнародним рухом Slow Food, організ
...
Читати далі »
|

Збір виноробного винограду з давніх часів вважається святом. Так, у римлян збір починався з торжества на честь майбутнього врожаю. Виноград тиснули молоді раби під звуки пісень, які так і називалися «пісні преса» або «пісні вина».
У весняний свято Arminden - 1 травня - бочки відкривалися і починалася дегустація травневого - «полинно» - вина. В античності під час збирання врожаю винограду ніхто не смів покарати раба, який міг вилаяти господаря і випити будь-яку кількість вина (або у зворотному порядку).
Румунія виробляє вино вже близько 3 тисяч років. Виноградники в країні займають близько 300 тисяч гектарів. Щорічно тут виробляється близько 7 мільйо
...
Читати далі »
|

«Біла ніч» (La Notte Bianca) - це знаменитий фестиваль, який щорічно проходить в Римі у другі вихідні вересня. Це свого роду «ніч музеїв» в італійській столиці, під час якої багато визначних пам'яток міста відкриті для вільного відвідувань від заходу й до самого світанку. Традиційно свято починається о 20:00 в суботу і завершується о 8:00 в неділю.
Цей фестиваль називають «Білими ночами», хоча насправді справжніх білих ночей в Італії не буває. Але називається він так тому, що цілу ніч туристи і римляни гуляють
...
Читати далі »
|

Фестиваль піци «Pizzafest» в Неаполі - це головний фестиваль піци в світі і одна з найяскравіших подій Італії. Він проходить щороку в середині вересня, стаючи місцем паломництва всіх любителів цього відомого італійського блюда. Традиційно на цю подію з'їжджаються гості з багатьох країн світу. На одинадцять днів весь Неаполь наповнюється неповторними ароматами базиліка, моцарели і свіжої випічки.
У всьому світі піца - візитна картка та їстівний символ Італії, у самій же Італії, піца - це символ Неаполя, який офіційно вважається її батьківщиною і, принаймні, на думку самих неаполітанців, тільки там вона справжня. Демонструючи свою любов і дбайливе ставлення д
...
Читати далі »
|

Вітаутас Великий (Great Prince of the Grand Duchy of Lithuania, 1350-1430), з 1392 року великий князь Литви, син Кейстута.
Після унії Литви з Польщею 1385 Вітаутас, спираючись на литовських і російських бояр, що жили в російських областях Литви, боровся за незалежність Литви від Польщі.
4 серпня 1392 в Острові (на кордоні Литви і Польщі) Вітаутас і польський король Ягайло уклали договір, за яким Вітаутас передавалося Тракайський князівство, і він ставав фактичним правителем Великого князівства Литовського. За короткий час Вітаутас укріпив централізовану владу і ліквідував наслідки внутрішніх чвар.
Перешкоджав об'єднавчої політиці московських
...
Читати далі »
|

День об'єднання Болгарії (по-болгарськи - День з'єднання Болгарії) відзначає акт приєднання Східної Румелії до Князівства Болгарія в 1885 році.
За Берлінському договору 1878 року Болгарія, по суті, була розділена на три частини: Князівство Болгарія (зі столицею Софія), автономна область Східна Румелія (з центром Пловдив) і область Македонія, яка залишалася частиною Османської імперії. Національна доктрина молодого болгарської держави дала в 1885 році свої плоди: під натиском народних мас у Східній Румелії почалося повстання.
Князь Олександр I Болгарська (Баттенберг)
6 вересня повстанські загони під проводом Чардафона (Chardafon) увійшли в П
...
Читати далі »
|

Наприкінці серпня - початку вересня на Мадейрі шумить Винний фестиваль (Madeira Wine Festival / Festa do Vinho da Madeira) - шоу, фольклорні танці та багато іншого на честь відомого всьому світу напою - яскраве і весела подія. Свято приурочене до часу традиційного збору винограду та виготовлення вина.
На вулицях встановлюються столики, готується пригощання, а винні льохи, закриті протягом року, відкривають свої двері, запрошуючи всіх бажаючих на дегустацію. У якій-небудь селі й зовсім можна взяти участь безпосередньо в приготуванні мадери.
Про походження символу Мадейри - вина, для якого в російській мові затвердилася назва «мадера», - існує кілька легенд. Найпопулярніша розпов
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 19 20 21 22 23 ... 28 29 » |