Як зазначає Amnesty International «расизм, шовінізм, гомофобія, ісламофобія та антисемітизм все ще поширені на вулицях, у ЗМІ та у політичних дебатах. Європейські дослідження постійно демонструють високий рівень упереджень і нетерпимості серед усіх верств суспільства.
Яку б форму вона не приймала, дискримінація базується на заперечені чи неприйнятті відмінностей. Вона виникає в результаті неповаги до гідності й відмови визнати однакову цінність кожної людини».
Саме цій темі вирішили присвяти чергове засідання кіноклубу Docudays UA для 10-А та 10-Б класів. Для перегляду було обрано документальний фільм режисера Ноа Левіна «Полум’яні голоси», в якому йдеться мова про 17-річного хлопця – ізраїльтянина ефіопського походження, відторгненого системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум‘яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, головний герой трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту.
Після перегляду фільму десятикласники та десятикласниці пройшли онлайн-опитування «Чи знаєте Ви, що таке дискримінація?, адже наша школа КЗШ №114 є учасницею проекту "Мій світ без дискримінації". І мали змогу одразу перевірити обсяг своїх знань з цієї теми та й дізнатися чогось нового.
І наостанок переглянули відеосюжет про соціальний експеримент Організації по боротьбі з расизмом в Іспанії, щоб дізнатися про те як в суспільстві реагують на дискримінацію громадян.
https://www.facebook.com/openworld.global/videos/1872313413024298/?pnref=story
Особливо сподобалася і викликала почуття гордості позиція хлопця з України))))
Учні та учениці жваво дискутували, висловлювали власну думку щодо неприпустимості такого поводження з іншими. Адже в Загальній декларації прав людини, говориться, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах» і ніхто не має права обмежувати їх права.
|