Учора, 26 січня, Європейський Союз надіслав дипломатичну місію до Тунісу. Місія, що діє від імені Високого представника ЄС Кетрін Ештон, складається з посадовців високого рівня Європейської служби зовнішньої дії. Її очолює Г’ю Мінґареллі, керівний директор служби у стосунках із Близьким сходом та південними сусідами ЄС.
У Тунісі місія зустрінеться з членами перехідного уряду та з представниками різних політичних сил, громадянського суспільства та профспілок.
Європейські дипломати планують провести дискусії з представниками комітетів, створених для роботи над політичною та конституційною реформою, а також для вивчення випадків корупції, шахрайства та зловживань минулої влади. Представники Європейської служби зовнішньої дії також зустрінуться з лідерами колишніх опозиційних партій та з неурядовими організаціями.
ЄС заявляє про свою готовність надати політичну, правову, технічну та матеріальну допомогу демократичному процесу в Тунісі. Йдеться про підтримку в організації виборів, допомогу в роботі новостворених комісій, що забезпечуватимуть перехід до нового устрою, вивчення випадків корупції та насильства.
ЄС також планує адаптувати свою стратегію допомоги Тунісу до нового контексту.
Нагадаємо, що масові протести у Тунісі проти президента Зіна ель-Абідіна Бен Алі та його партії «Конституційно-демократичне об’єднання» тривали з середини грудня.
Протести почалися 17 грудня, коли безробітний Мухаммад Буазізі спалив себе на головній площі одного з містечок країни. 14 січня Бен Алі, який правив Тунісом протягом 23-х років, залишив країну.
Зараз країною править тимчасовий «уряд єдності», до якого також увійшли опозиційні політики. Очікується, що нові вибори, які мають призвести до формування нової легітимної влади, відбудуться усередині року
|