Ви увійшли як Гость
Група "Гості"Вітаю Вас Гость
Понеділок
29.04.2024
17:35

Євроклуб "Euroworld" КЗШ №114   

Наш час
Погода в Європі

Меню сайту
Категорії розділу
Абетка європейської інтеграції [12]
Країни ЄС [28]
Форма входу
Пошук
Карта світу
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші досягнення
Фоторепортаж
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Європейський Союз » Абетка європейської інтеграції

Умови та порядок вступу до Європейського Союзу

Розглянемо умови і порядок вступу держав до ЄС.
Порядок вступу до кожного з Європейських співтовариств був чітко виписаний в договорах про їх заснування. В них зазначалося, що будьяка європейська держава може подати заяву з проханням про приєднання до Договору. Національний уряд має подати звернення до Ради, яка, після отримання думки Вищого керівного органу, приймає одностайне рішення. Рада також одностайно визначає умови такого приєднання (ст. 98 Договору про утворення Європейського об’єднання вугілля та сталі).
З часом, після утворення Європейського Союзу, даний порядок зазнав змін. Маастрихтський договір передбачає, що будь-яка європейська держава, що поважає спільні для всіх держав-членів принципи, може звернутися з проханням про членство у ЄС. Вона направляє заяву до Ради, яка приймає рішення одноголосно після консультації з Комісією і отримання висновку Європейського Парламенту, який приймає рішення абсолютною більшістю голосів. Умови приєднання є предметом угоди між державами членами і державоюкандидатом.
На сучасному етапі до кандидатівчленів пред’являються ряд вимог. Договір про Європейський Союз чітко вказує на дві з них.
Поперше, держави-кандидати мають бути «європейськими». Однак дане положення слід трактувати не стільки як вимогу щодо її географічного розташування, оскільки, наприклад, Кіпр (член ЄС) і Туреччина (кандидат в члени) розташовані не в Європі, а в Азії, скільки як вказівку на відповідність держави-кандидата європейським культурним, зокрема правовим і політичним, традиціям.
Подруге, держава-кандидат має поважати загально визнані демократичні принципи конституційного устрою, а саме: свободи, демократії, поваги до прав людини і основних свобод, верховенства права.
Окрім цих нормативно закріплених вимог до кандидатів в члени Союзу пред’являються й інші. Так, рівень економічного розвитку державикандидата повинен відповідати середньостатистичному рівню економічного розвитку Євросоюзу. Про реальнуготовність держави до вступу у Союз буде свідчити приведення нею свого законодавства у відповідність із правом Європейського Союзу, що передбачає досить суттєве реформування переважної більшості галузей права (передусім економічний блок), що потребує тривалого часу.
Якщо всі вище названі умови виконані, відбувається вступ країни до ЄС, який оформлюється договором приєднання. Цей договір підписують з одного боку усі члени Євросоюзу, а з іншого – країна (країни) кандидати в члени. Договір набуває чинності лише після того, як його ратифікує кожна з країн Євросоюзу.

Категорія: Абетка європейської інтеграції | Додав: IrinaYurievna (31.01.2015)
Переглядів: 2126 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar