Ви увійшли як Гость
Група "Гості"Вітаю Вас Гость
П`ятниця
19.04.2024
05:39

Євроклуб "Euroworld" КЗШ №114   

Наш час
Погода в Європі

Меню сайту
Категорії розділу
Святкуємо та відзначаємо події разом! [290]
Новини ЕС [51]
Новини України [73]
Новини нашого Євроклуба [164]
Наші газети [25]
Форма входу
Пошук
Карта світу
Календар
«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші досягнення
Фоторепортаж
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2011 » Жовтень » 1 » 29 вересня - День святого Михайла
14:44
29 вересня - День святого Михайла

Свято святого Михайла (Feast of the Archangel Michael), що відзначається в католицькій традиції 29 вересня, в середні віки вважався обов'язковим, але, починаючи з вісімнадцятого століття, поступово втратив своє урочисте значення. Шанування Архангела Михайла здавна було пов'язане з вірою в торжество добра над злом.

В іконографії Михайло часто зображувався як воїн-захисник, покровитель народу Божого в його боротьбі за свободу. В Одкровенні святого Іоанна Богослова говориться: «І сталась на небі війна: Михаїл та його Анголи вчинили зо змієм і дракон і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на небі. І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол або сатана, що зводить всесвіт, скинутий на землю, і ангели його скинуті з ним ».

Отці Церкви вчать, що саме Михайло був херувимом, поставленим у райських воріт стерегти дорогу до дерева життя, він же був перед ізраїльтянам під час виходу з Єгипту, через нього Бог дарував на Синаї десять заповідей, він став на шляху Валаама і розгромив армію ассірійського царя Санхеріва . З Архангелом Михайлом зв'язуються і інші важливі біблійні епізоди.

У Старому Завіті Архангел Михайло виступає, головним чином, як військовий покровитель обраного народу. Саме він є вісником перемог над військами язичників. Здавалося б, військова функція святого Михайла повинна була перейти і в християнську традицію. Однак, цього не сталося. Не тому, що у стародавніх християн не було святих покровителів воїнства - вони, звичайно, були, але цю роль виконували переважно мученики.

Воїни-християни зверталися за заступництвом до святих Георгію, Теодору, Діметрій та іншим. Святому ж Михайлу молилися про здоров'я. Ймовірно, це пов'язано з тим, що Архангел Михайло сприймався як переможець злих духів, які вважалися джерелом хвороб. У Фрігії (в давнину країна центральної Малої Азії), де в основному складалося шанування святого Михайла, його значення як ангела-зцілителя також затьмарило військовий образ.

У багатьох місцях Малої Азії існують цілющі джерела, присвячені святому Михайлу. Найбільш відомий джерело в містечку Херотопа, недалеко від Колоса, за легендою, створений самим Архангелом, де кожен немічний, скупавшись і воззвав до Пресвятої Трійці і святому Михайлу, отримував зцілення.

Святого Михайла шанують як свого небесного заступника хворі, вмираючі, а також медики і водії «швидкої допомоги». Він також є покровителем моряків, військових, поліцейських і, звичайно, лицарів Церкви.

В Ірландії в середні століття авторитет архангела Михайла не поступався авторитету Богоматері: звернення до Михайла регулярно поєднувалося із зверненням до діви Марії, причому, могло стояти навіть на першому місці: «Святий Михайло, молися за нас, Свята Марія, молися за нас ... ». Ця роль святого Михайла, як посередника між Богом і людиною, відображена в деяких зображеннях Страшного суду, де архангел Михаїл на терезах правосуддя зважує душі померлих.
Категорія: Святкуємо та відзначаємо події разом! | Переглядів: 963 | Додав: Vladislav114 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar